#ekipaSTOŻEK

Bez mojej ekipy nie byłoby możliwe zarządzanie ponad setką lokalnych petycji. Bez nich mój program wyborczy nie byłby wszechstronny. Dołącz do nas, razem zrobimy jeszcze więcej!

Wojciech Browarny
Kultura i dziedzictwo przyrodnicze

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, zaangażowany w ochronę kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa Dolnego Śląska. Członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN i juror Literackiej Nagrody Angelus. Autor książek o Wrocławiu i literaturze regionu. Konsekwentny socjaldemokrata. Lubi kuchnię wegańską i jazdę rowerem.

Krzysztof Markowski
Zarządzanie

Studiuje matematykę na Open University. Pracuje jako asystent zarządcy nieruchomości. W Partii Razem jest od 2015, przez 1,5 roku pełnił funkcję koordynatora województwa dolnośląskiego. W 2012 roku przez przypadek znalazł się w ekipie, która zbierała podpisy pod Referendum ACTA. Po mieście porusza się na rowerze. Trochę biega. Interesuje się teoretical neuroscience, czyli dziedziną na przekroju neuronauk, matematyki i informatyki. Zadeklarowany wolframista. Oddany opiekun dwóch małych piesków, Miśka i Portosa.

Tymon Rzewuski
Zdrowie psychiczne

Wykształcenie wyższe - psychologiczne i informatyczne. Na co dzień pracuje jako analityk IT w banku. W partii Razem niemal od samego początku jej istnienia - aktywnie uczestniczył w pierwszej kampanii wyborczej do sejmu, manifestacjach i akcjach oddolnych (jak obrona mieszkańców przed bezprawną eksmisją) oraz zajmował się dokumentacją fotograficzną działań partii. Zwolennik socjaldemokratycznych rozwiązań gospodarczych i społecznych. Poza pracą pasjonat fotografii, teatru, pływania i spędzania czasu z adopsiakiem Hugo.

Anna Gajdzińska
Komunikacja i wizerunek

Studentka ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, wcześniej studiowała filologię francuską na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest poliglotką. Pracuje w międzynarodowej korporacji, gdzie angażuje się w sprawy pracownicze. W partii Razem od 2015 r. — obecnie członkini Krajowej Komisji Rewizyjnej. Brała udział w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Pochodzi z Białegostoku. Uprawia rośliny doniczkowe. Ma szpica wilczego i pytona królewskiego. Pilnie śledzi prasę z Polski i ze świata. Jej najnowszą zajawką jest piercing.

Sławomir Gadek
Polityka zatrudnienia

Z wykształcenia mgr inż. mechanik. Od 12 lat pracuje w przemyśle, projektując fotele samochodowe. Założyciel i sekretarz zarządu ATTENTIO — Stowarzyszenia Osób Dorosłych z ADHD. W Razem od 2018. Pełnił funkcje w organach lokalnych i krajowych. Kandydował do Sejmu z Legnicy w 2019 i 2023. Obecnie w zarządzie okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Od lat zaangażowany w tworzenie programu Razem, szczególnie z zakresu gospodarki i zatrudnienia. Propaguje wiedzę o Nowoczesnej Teorii Monetarnej.

Filip Chudy
Energetyka

Informatyk, doktor nauk ścisłych i przyrodniczych, naukowiec z doświadczeniem polskim i zagranicznym, związkowiec. Zainteresowany warunkami pracy budżetówki, polityką cyfrową, kryzysem klimatycznym i rozwiązaniami koniecznymi do jego zakończenia. Fan transportu zbiorowego (zwłaszcza pociągów). Lubi muzykę, planszówki i gry strategiczne. Działa, by przyszłość była bardziej jak ze Star Treka, niż z Mad Maxa. Członek prezydium Rady Krajowej Razem, współtwórca programu Razem i koalicji Lewicy.

Iwo Augustyński
Polityka ekonomiczna

Doktor ekonomii. Pracownik naukowy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zaangażowany w projekty mające na celu poprawę życia zwykłych osób np. program gwarancji zatrudnienia. Ponadto wiceprzewodniczący ZNP na swojej uczelni. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe lub zwalcza propagandę ekonomiczną w social mediach.

Monika Mielcarek
Nauki humanistyczne

Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zielonogórskim – w obu przypadkach na kierunku filologia polska ze specjalnością edytorstwo. Teraz w ramach własnej działalności gospodarczej redaguje teksty naukowe, dzięki czemu wie dużo na rozmaite tematy. Od ponad dekady mieszka we Wrocławiu, starając się, by treści lokalnego Okręgu Razem były jasne, przejrzyste, a przede wszystkim poprawne językowo. Ma psa i trzy fretki.

Magdalena Kopacz
Polityka społeczna

Mieszka we Wrocławiu na Pl. Grunwaldzkim. Pracuje w fabryce w Brzegu Dolnym jako kupiec surowców chemicznych. Uczestniczyła w czarnych protestach. Chodzi na parady równości. Zbierała podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety. Wspiera Akcję Demokrację Wrocław. Wegetarianka. Kinomaniaczka. Podróżuje z rodziną samochodem po krajach UE. Matka trójki studiujących dzieci i parki adoptowanych królików Kalki i Kicka. Pochodzi z Karpacza.

Konrad Kozak
Prawo pracy

Absolwent muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo zajmuje się obsługą codziennych dostaw żywności do sklepów. Bierze udział w projektach takich jak m. in. zbiórka podpisów pod projektem o legalnej aborcji czy Wrocławskie Marsze Równości. Aktualnie jego działalność polityczna skupia się głównie na poprawie dobrostanu zwierząt oraz pilnowaniu przestrzegania praw pracowniczych w prywatnych firmach. W wolnych chwilach realizuje swoje pasje w postaci śpiewania w chórze i domowej produkcji nalewek. Szczęśliwy opiekun dwóch kochanych, adoptowanych kotów.

Mikołaj Jarecki
Administracja

Studiuje politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Z pochodzenia krakowianin, wiernie przywiązany do wychodzenia "na pole". Sercem i umysłem od nastoletnich lat po lewej stronie. W partii Razem od początku 2023 roku. Pasjonat kina, gier i od blisko dekady pilny obserwator degeneracji amerykańskiego systemu politycznego. Opiekun dwóch piesków - Kinga i Gaspara.

Maciej Jabłoński
Cyfryzacja

Informatyk z wykształcenia i zawodu. W Razem od 2015. Aktualnie Członek Zarządu Okręgu Wrocławskiego. Interesuje go wpływ nowych technologii na społeczeństwo oraz to, jak powinno ono reagować na działania gigantów technologicznych. Poza polityką pochłania popkulturę i wielbi koty.

Michał Gocałek
Polityka mieszkaniowa

Jest prawnikiem, radcą prawnym związkowcem, pracuje w sektorze finansowym. W partii Razem działał w sądzie koleżeńskim, a obecnie jest w członkiem Zarządu Okręgu Wrocławskiego. Interesuje się prawem pracy oraz polityką mieszkaniową. Ma trzy koty i psa: Gaudiego, Jogiego, Gałgana i Cheddara.

Jan Niemiec
Zdrowie

Z wykształcenia farmaceuta, przez 8 lat pracował w aptece. Obecnie od 4 lat pomaga prowadzić agencję reklamową oraz zajmuje się serwisowaniem rowerów. Działa w Radzie Osiedla Kleczków, jest członkiem partii Razem od 2015 roku. Jego zainteresowania to różne odmiany kolarstwa, zagadnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrona zdrowia.

Tadeusz Mincer
Organizacje pozarządowe

Koordynator projektów kulturalnych i społecznych we wrocławskich organizacjach pozarządowych. Radny osiedla Psie Pole-Zawidawie, gdzie pełni funkcję przewodniczącego. Nauczyciel, absolwent filozofii i kulturoznawstwa. Związany z Psim Polem od urodzenia. Na co dzień jeździ rowerem. Członek Partii Razem.

Michał Sznajder
Samorząd lokalny

Jest inżynierem oprogramowania, członkiem partii Razem, przewodniczącym Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Po mieście porusza się komunikacją miejską lub rowerem, jego ulubione miejsce we Wrocławiu to Park Grabiszyński.

Rienka Kasperowicz
Edukacja

Polonistka z wykształcenia. Jej głównym zakresem działań była/jest organizacja Strajków Kobiet w Oleśnicy i edukacja feministyczna na różnych platformach społecznościowych (fb, Instagram, TikTok). Oprócz feminizmu i aktywizmu, uwielbia czytać, głównie książki typu nonfiction, ale rozkłada też romanse na części pierwsze i analizuje je z feministycznej perspektywy. Tak bardzo zakochała się w poezji i prozie Haliny Poświatowskiej, że aż poświęciła jej jeden ze swoich 10 tatuaży.

Michał Głąba
Zdrowie publiczne

Student Uniwersytetu Opolskiego na kierunku lekarskim. W obliczu pogłębiającego się kryzysu w państwie, gospodarce oraz społeczeństwie, z poczucia odpowiedzialności i chęci wsparcia polityków gotowych do przeprowadzenia odpowiednich reform, w 2022 r. dołączył do partii Lewica Razem. Można go spotkać na protestach w obronie praw pracowniczych, demonstracjach solidarnościowych i marszach równości. Promuje lewicowe rozwiązania w odpowiedzi na próbę omamienia ludzi w jego wieku skrajnie prawicową narracją. Jest wolontariuszem fundacji DKMS, której misją jest walka z nowotworami krwi.

Kornel Ślusarz
Transport

Pochodzi z małej miejscowości na Dolnym Śląsku. Wrocławianin od 2019 roku. Kończy studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku Logistyka. Pracuje w dziale zakupów w firmie produkcyjnej. Odkąd zainteresował się polityką wspiera lewicowe organizacje, w tym partię Razem, do której dołączył po wybuchu pandemii. Przez pierwsze trzy lata studiów pracował w gastronomii. Bliski jest mu temat logistyki miejskiej i transportu publicznego. Ponadto interesuje się wrocławskim rynkiem wynajmu, social media marketingiem i Formułą 1.

Wojtek Dłużewski

Ekonomista z wykształcenia, zawodowo programista samouk. Obecnie studiuje filozofię. Angażuje się w akcje protestacyjne i zbierania podpisów (m.in. pod legalną aborcją). Aktywnie wspiera ruch feministyczny i zgłębia wiedzę na temat jego teorii. Mocno przerażony katastrofą klimatyczną, zabiega o zdecydowane działania w przeciwdziałaniu jej jak i o ochronę natury. Miłośnik kina, spędził jeden rok w szkole filmowej w Katowicach, jednak okazało się, że lepszy z niego odbiorca niż twórca.

Fajna z nas ekipa, co nie? 😉

Zostań wolontariuszem i dołącz do nas

FAQ

Zagłosowałabym na Lewicę, ale...

… boję się, że mój głos będzie mniej ważył niż gdybym zagłosowała na większą partię
Tak, każdy głos ma znaczenie. System wyborczy do Parlamentu Europejskiego jest najbardziej proporcjonalny ze wszystkich wyborów w Polsce. Dzięki temu wszystkie partie przekraczające próg wyborczy mają swój głos.
… czy mój głos w ogóle ma znaczenie
Wybory do Parlamentu Europejskiego mają najniższą frekwencję. Twój głos ma w nich proporcjonalnie największe znaczenie. Prawica spróbuje wykorzystać okazję — nie dajmy jej!
… w moim okręgu Lewica nie ma szans na mandat
Mój okręg (województwo dolnośląskie i opolskie) jest duży i jest w nim wysokie poparcie dla Lewicy. Będzie on jednym z pierwszych, w których Lewica ma szansę uzyskać mandat europarlamentarny. Jeżeli jesteś z innego województwa, to też możesz pomóc uzyskać mandat na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie… głosując u siebie na Lewicę! Na potrzeby ustalania liczby mandatów dla partii Polska jest traktowany jak jeden duży okręg wyborczy, więc możesz się przyczynić do większej liczby mandatów Lewicy nawet z drugiego końca Polski!
… nie wiem czy mam głosować na pierwszą osobę na liście czy na trzecią
Tak jak do Sejmu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego każdy głos na osobę kandydującą z listy przyczynia się do wzrostu ogólnej liczby głosów dla partii, co może przekładać się na dodatkowe mandaty dla innych kandydatów z tej samej listy. Pozycja na liście nie jest ważna. Ważne jest która osoba na liście uzyska najwięcej głosów.
Co do scenariusza, pójścia do Parlamentu Europejskiego to będę w nim aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, edukację antydyskryminacyjną w naszych szkołach i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
… czy głos na Lewicę może odebrać mandat Konfederacji?
Tak, głos na Martę Stożek osłabia wyniki PiS i Konfederacji, co może zmniejszyć liczbę mandatów, które przypadną populistycznej prawicy.
… niedawno zostałaś radną sejmiku.
Rozpoczęłam kadencję jako Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, co jest ogromnie satysfakcjonującym zadaniem. Zrobię jednak to, co postanowicie, oddając głos do urny. W Parlamencie Europejskim chcę aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, lepszy dostęp do ochrony zdrowia i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
Spotkania
O mnie

Głosuj już
9 czerwca

Razem damy radę!

Zdjęcie przedstawia Martę Stożek ubraną w formalną czarną marynarkę. Kobieta jest przedstawiona w zbliżeniu, z naciskiem na jej brązowe włosy, różową koszulę i czarną marynarkę. Dodatkowe elementy zdjęcia obejmują zbliżenie jej dłoni z pomalowanymi paznokciami i drobnymi szczegółami. Ogólny styl zdjęcia i ubiór kobiety sugerują formalny lub profesjonalny kontekst. Uśmiech kobiety i styl ubioru, który obejmuje marynarkę, kołnierz, płaszcz i modne akcesoria, przekazują poczucie mody i elegancji. Kolor różowy jest również widoczny w jej koszuli, dodając delikatny kontrast do jej czarnej odzieży wierzchniej.