Stop alkoholowi przy Placu Grunwaldzkim! Mieszkańcy Wrocławia proszą o ograniczenie sprzedaży do 22:00.

Na rogu ulic Skłodowskiej-Curie i Norwida, niedaleko placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu widać szyld sklepu monopolowego.

Szanowny Panie Prezydencie Wrocławia i Szanowni Radni,

jako mieszkańcy Wrocławia zwracamy się do Państwa z petycją dotyczącą ograniczenia sprzedaży alkoholu przy Placu Grunwaldzkim do godziny 22:00. Zwracamy się z prośbą o podjęcie działań mających na celu zmianę uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 23 sierpnia 2018 r. w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Wrocławia oraz uchwały zmieniającej z dnia 11 kwietnia 2019 r.

Jak Państwo zapewne wiedzą, przy Placu Grunwaldzkim znajduje się wiele sklepów monopolowych, które sprzedają alkohol przez całą dobę. To powoduje wiele problemów społecznych i porządkowych. Mieszkańcy cierpią z powodu hałasu, śmieci, awantur i agresji pijanych osób. Często dochodzi do zakłócania spokoju i bezpieczeństwa publicznego, a nawet do aktów przemocy i wandalizmu.

Uważamy, że rozwiązaniem tego problemu byłoby wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu przy Placu Grunwaldzkim do godziny 22:00. Taki sam zakaz obowiązuje już na Starym Mieście, gdzie poprawił się komfort życia mieszkańców i turystów. Uważamy, że Plac Grunwaldzki, jako ważny punkt komunikacyjny i kulturalny miasta, również zasługuje na taką ochronę.

Ograniczenie sprzedaży alkoholu przy Placu Grunwaldzkim do godziny 22:00 przyniesie korzyści dla mieszkańców, którzy zyskają spokój i bezpieczeństwo w swojej okolicy. Gmina Wrocław zyska większą kontrolę nad sprzedażą alkoholu i zapobiegnie negatywnym skutkom społecznym i zdrowotnym nadużywania alkoholu.

Dlatego prosimy Państwa o podjęcie działań mających na celu:

  • zmianę uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 23 sierpnia 2018 r. w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Wrocławia oraz uchwały zmieniającej z dnia 11 kwietnia 2019 r., tak aby wprowadzić ograniczenie sprzedaży alkoholu przy Placu Grunwaldzkim do godziny 22:00;
  • wydanie stosownych zarządzeń prezydenta miasta lub decyzji administracyjnych, nakładających na właścicieli sklepów monopolowych przy Placu Grunwaldzkim obowiązek dostosowania się do nowego ograniczenia;prowadzenie skutecznej kontroli i nadzoru nad przestrzeganiem ograniczenia sprzedaży alkoholu przy Placu Grunwaldzkim przez odpowiednie służby miejskie.

Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Wrocławia i podniesienia atrakcyjności Placu Grunwaldzkiego jako miejsca spotkań i kultury. Nie możemy być obojętni na problemy, które wynikają z nadmiernej i niekontrolowanej sprzedaży alkoholu.

Dlatego prosimy Państwa o rozpatrzenie naszej petycji i podjęcie działań w tej sprawie.

1: Zezwolenie na sprzedaż alkoholu - Sprawy do załatwienia - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia

2: RADY MIEJSKIEJ UCHWAŁA NR na napojów alkoholowych na terenie Rady Miejskiej

Podpisz petycję

36%

h

z
300
podpisów

0

dni

do końca

June 28, 2024

z
300
podpisów

Dziękuję!!!

Twoje wsparcie jest bardzo ważne dla naszej sprawy. Razem możemy wpłynąć na zmiany w naszej okolicy 💚
Proszę o udostępnianie petycji wśród swoich znajomych i rodzin, aby zwiększyć jej zasięg i siłę.
Udostępnij znajomym
Jeśli w Twojej okolicy jest problem, którym mogłabym się zająć wyślij do mnie zgłoszenie:
Zgłoś sprawę
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Włącz pliki cookie.

Dołącz do #ekipaSTOŻEK

Dowiedz się więcej

Plan rozwiązania sprawy

1. Zbieramy podpisy

Do zebrania 500 podpisów.

2. Jako Radna Sejmiku Wojewódzkiego składam interpelację w naszej sprawie

Czekamy na odpowiedź.

No items found.

3. Publikuję odpowiedź

Odpowiedź znajdziesz na tej stronie.

No items found.

4. Głosuj na Martę Stożek do Europarlamentu

9 czerwca 2024

No items found.

6. Zostaję posłanką na Sejm RP lub Europarlamentarzystką

W ostatnich wyborach do parlamentu Marta Stożek uzyskała drugi najwyższy wynik na liście Lewicy. Jeśli Krzysztof Śmiszek zostanie europarlamentarzystą, to Marta Stożek zajmie jego miejsce w Sejmie RP.

7. Jako posłanka RP interweniuję ponownie w naszej sprawie

Interpelacje poselskie znajdziesz na stronie Sejmu RP i na tej stronie.

8. Mamy to !!!

Pod presją poselską sprawa zostaje rozwiązana.

Media o sprawie

No items found.

Więcej petycji

Skrócenie czasu oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym o połowę w całej Polsce

Sukces

Po naszej interwencji czas oczekiwania na połączenie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego skrócił się o 52%!
Miesiąc po wprowadzenia tego usprawnienia średnia czas oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym skrócił się o ponad 50%.

FAQ

Zagłosowałabym na Lewicę, ale...

… boję się, że mój głos będzie mniej ważył niż gdybym zagłosowała na większą partię
Tak, każdy głos ma znaczenie. System wyborczy do Parlamentu Europejskiego jest najbardziej proporcjonalny ze wszystkich wyborów w Polsce. Dzięki temu wszystkie partie przekraczające próg wyborczy mają swój głos.
… czy mój głos w ogóle ma znaczenie
Wybory do Parlamentu Europejskiego mają najniższą frekwencję. Twój głos ma w nich proporcjonalnie największe znaczenie. Prawica spróbuje wykorzystać okazję — nie dajmy jej!
… w moim okręgu Lewica nie ma szans na mandat
Mój okręg (województwo dolnośląskie i opolskie) jest duży i jest w nim wysokie poparcie dla Lewicy. Będzie on jednym z pierwszych, w których Lewica ma szansę uzyskać mandat europarlamentarny. Jeżeli jesteś z innego województwa, to też możesz pomóc uzyskać mandat na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie… głosując u siebie na Lewicę! Na potrzeby ustalania liczby mandatów dla partii Polska jest traktowany jak jeden duży okręg wyborczy, więc możesz się przyczynić do większej liczby mandatów Lewicy nawet z drugiego końca Polski!
… nie wiem czy mam głosować na pierwszą osobę na liście czy na trzecią
Tak jak do Sejmu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego każdy głos na osobę kandydującą z listy przyczynia się do wzrostu ogólnej liczby głosów dla partii, co może przekładać się na dodatkowe mandaty dla innych kandydatów z tej samej listy. Pozycja na liście nie jest ważna. Ważne jest która osoba na liście uzyska najwięcej głosów.
Co do scenariusza, pójścia do Parlamentu Europejskiego to będę w nim aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, edukację antydyskryminacyjną w naszych szkołach i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
… czy głos na Lewicę może odebrać mandat Konfederacji?
Tak, głos na Martę Stożek osłabia wyniki PiS i Konfederacji, co może zmniejszyć liczbę mandatów, które przypadną populistycznej prawicy.
… niedawno zostałaś radną sejmiku.
Rozpoczęłam kadencję jako Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, co jest ogromnie satysfakcjonującym zadaniem. Zrobię jednak to, co postanowicie, oddając głos do urny. W Parlamencie Europejskim chcę aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, lepszy dostęp do ochrony zdrowia i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
Program wyborczy
Spotkajmy się

Głosuj już
9 czerwca

Razem damy radę!

Zdjęcie przedstawia Martę Stożek ubraną w formalną czarną marynarkę. Kobieta jest przedstawiona w zbliżeniu, z naciskiem na jej brązowe włosy, różową koszulę i czarną marynarkę. Dodatkowe elementy zdjęcia obejmują zbliżenie jej dłoni z pomalowanymi paznokciami i drobnymi szczegółami. Ogólny styl zdjęcia i ubiór kobiety sugerują formalny lub profesjonalny kontekst. Uśmiech kobiety i styl ubioru, który obejmuje marynarkę, kołnierz, płaszcz i modne akcesoria, przekazują poczucie mody i elegancji. Kolor różowy jest również widoczny w jej koszuli, dodając delikatny kontrast do jej czarnej odzieży wierzchniej.