Zakaz homofobicznych billboardów i ciężarówek we Wrocławiu!

Duży billboard na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Wiśniowej we Wrocławiu przedstawia przekreśloną tęczę oraz cztery osoby siedzące razem na kanapie; dwójkę dorosłych mężczyzn i dwójkę dzieci. Napis na billboardzie oskarża "homoseksualistów" o "pedofilię i prostytuowanie małych dzieci".

Szanowny Panie Prezydencie Wrocławia,

Szanowni Radni Miejscy,

jako mieszkańcy Wrocławia, zwracamy się do Państwa z prośbą o podjęcie działań mających na celu zakazanie umieszczania homofobicznych billboardów w przestrzeni miejskiej. Uważamy, że takie billboardy są sprzeczne z zasadami tolerancji, szacunku i równości, które powinny być podstawą współżycia społecznego w naszym mieście.

Homofobiczne billboardy nie tylko obrażają i dyskryminują osoby LGBT+, ale także narażają je na zagrożenie ze strony osób nietolerancyjnych i agresywnych. Billboardy te wpływają również negatywnie na wizerunek Wrocławia jako miasta otwartego, nowoczesnego i przyjaznego dla wszystkich. Nie chcemy, aby nasze miasto było kojarzone z nienawiścią i nietolerancją.

Dlatego prosimy Państwa o podjęcie następujących kroków:

  • wprowadzenie zakazu umieszczania homofobicznych billboardów w przestrzeni miejskiej, w oparciu o ustawę o ochronie praw człowieka i obywatela oraz ustawę o samorządzie gminnym;
  • skontrolowanie i usunięcie istniejących homofobicznych billboardów z terenu miasta.

Zaangażowanie Państwa w rozwiązanie tego problemu będzie dowodem na to, że Wrocław jest miastem, które dba o dobro i bezpieczeństwo wszystkich swoich mieszkańców, niezależnie od ich orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Liczymy na Państwa odpowiedzialność i wrażliwość.

18.05.2024 - Interpelacja do Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Z powodu ciągłej obecności w przestrzeni publicznej homofobicznych bilbordów zgłaszam się z interpelacją w sprawie natychmiastowego podjęcia działań mających na celu zakazanie umieszczania takich billboardów oraz obecności w przestrzeni publicznej ciężarówek z podobnymi przekazami. Uważamy, że takie billboardy są sprzeczne z zasadami tolerancji, szacunku i równości, które powinny być podstawą współżycia społecznego w naszym województwie.

Pod petycją w tej sprawie uzyskałam poparcie 365 osób zamieszkujących Dolny Śląsk.

Homofobiczne billboardy nie tylko obrażają i dyskryminują osoby LGBTQIA+, ale także narażają je na zagrożenie ze strony osób nietolerancyjnych i agresywnych pokazując przyzwolenie na tego typu akcje ze strony władz. Billboardy te wpływają również negatywnie na wizerunek naszego województwa jako otwartego, nowoczesnego i przyjaznego dla wszystkich oraz na pogorszenie stanu zdrowia psychicznego osób LGBTQIA+. Nie chcemy, aby nasze województwo było kojarzone z nienawiścią i nietolerancją.

Dlatego oczekujemy podjęcia następujących kroków:

  • usunięcia z przestrzeni publicznej homofobicznych billboardów;
  • zbadania możliwości prawnych do zablokowania w przyszłości umieszczania w przestrzeni publicznej homofobicznych treści.

Zaangażowanie w rozwiązanie tego problemu będzie dowodem na to, że województwo dolnośląskie jest województwem, które dba o dobro i bezpieczeństwo wszystkich zamieszkujących w nim osób, niezależnie od ich orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.

Podpisz petycję

37%

h

z
500
podpisów

0

dni

do końca

June 28, 2024

z
500
podpisów

Dziękuję!!!

Twoje wsparcie jest bardzo ważne dla naszej sprawy. Razem możemy wpłynąć na zmiany w naszej okolicy 💚
Proszę o udostępnianie petycji wśród swoich znajomych i rodzin, aby zwiększyć jej zasięg i siłę.
Udostępnij znajomym
Jeśli w Twojej okolicy jest problem, którym mogłabym się zająć wyślij do mnie zgłoszenie:
Zgłoś sprawę
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza. Włącz pliki cookie.

Dołącz do #ekipaSTOŻEK

Dowiedz się więcej

Plan rozwiązania sprawy

1. Zbieramy podpisy

Do zebrania 500 podpisów.

2. Jako Radna Sejmiku Wojewódzkiego składam interpelację w naszej sprawie

Czekamy na odpowiedź.

No items found.

3. Publikuję odpowiedź

Odpowiedź znajdziesz na tej stronie.

No items found.

4. Głosuj na Martę Stożek do Europarlamentu

9 czerwca 2024

No items found.

6. Zostaję posłanką na Sejm RP lub Europarlamentarzystką

W ostatnich wyborach do parlamentu Marta Stożek uzyskała drugi najwyższy wynik na liście Lewicy. Jeśli Krzysztof Śmiszek zostanie europarlamentarzystą, to Marta Stożek zajmie jego miejsce w Sejmie RP.

7. Jako posłanka RP interweniuję ponownie w naszej sprawie

Interpelacje poselskie znajdziesz na stronie Sejmu RP i na tej stronie.

8. Mamy to !!!

Pod presją poselską sprawa zostaje rozwiązana.

Media o sprawie

No items found.

Więcej petycji

Skrócenie czasu oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym o połowę w całej Polsce

Sukces

Po naszej interwencji czas oczekiwania na połączenie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego skrócił się o 52%!
Miesiąc po wprowadzenia tego usprawnienia średnia czas oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym skrócił się o ponad 50%.

FAQ

Zagłosowałabym na Lewicę, ale...

… boję się, że mój głos będzie mniej ważył niż gdybym zagłosowała na większą partię
Tak, każdy głos ma znaczenie. System wyborczy do Parlamentu Europejskiego jest najbardziej proporcjonalny ze wszystkich wyborów w Polsce. Dzięki temu wszystkie partie przekraczające próg wyborczy mają swój głos.
… czy mój głos w ogóle ma znaczenie
Wybory do Parlamentu Europejskiego mają najniższą frekwencję. Twój głos ma w nich proporcjonalnie największe znaczenie. Prawica spróbuje wykorzystać okazję — nie dajmy jej!
… w moim okręgu Lewica nie ma szans na mandat
Mój okręg (województwo dolnośląskie i opolskie) jest duży i jest w nim wysokie poparcie dla Lewicy. Będzie on jednym z pierwszych, w których Lewica ma szansę uzyskać mandat europarlamentarny. Jeżeli jesteś z innego województwa, to też możesz pomóc uzyskać mandat na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie… głosując u siebie na Lewicę! Na potrzeby ustalania liczby mandatów dla partii Polska jest traktowany jak jeden duży okręg wyborczy, więc możesz się przyczynić do większej liczby mandatów Lewicy nawet z drugiego końca Polski!
… nie wiem czy mam głosować na pierwszą osobę na liście czy na trzecią
Tak jak do Sejmu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego każdy głos na osobę kandydującą z listy przyczynia się do wzrostu ogólnej liczby głosów dla partii, co może przekładać się na dodatkowe mandaty dla innych kandydatów z tej samej listy. Pozycja na liście nie jest ważna. Ważne jest która osoba na liście uzyska najwięcej głosów.
Co do scenariusza, pójścia do Parlamentu Europejskiego to będę w nim aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, edukację antydyskryminacyjną w naszych szkołach i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
… czy głos na Lewicę może odebrać mandat Konfederacji?
Tak, głos na Martę Stożek osłabia wyniki PiS i Konfederacji, co może zmniejszyć liczbę mandatów, które przypadną populistycznej prawicy.
… niedawno zostałaś radną sejmiku.
Rozpoczęłam kadencję jako Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, co jest ogromnie satysfakcjonującym zadaniem. Zrobię jednak to, co postanowicie, oddając głos do urny. W Parlamencie Europejskim chcę aktywnie walczyć o większe finansowanie naszego regionu. W Brukseli moim głównym zadaniem będzie współpraca z Europejskim Komitetem Regionów, Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i Sejmikiem Województwa Opolskiego. Będzie to wspólna walka o znaczne zwiększenie środków europejskich na budowę tanich mieszkań na wynajem w naszym regionie, o zapewnienie każdemu mieszkańcowi naszego regionu autobusów w każdej gminie, o nowe połączenia kolejowe, zwiększenie środków europejskich na komunikację miejską, o przeciwdziałanie bezrobociu, lepszy dostęp do ochrony zdrowia i wiele innych spraw ważnych dla osób mieszkających w naszym regionie. W kolejnych dniach będę publikować szczegóły mojego planu na środki europejskie dla naszego regionu.
Program wyborczy
Spotkajmy się

Głosuj już
9 czerwca

Razem damy radę!

Zdjęcie przedstawia Martę Stożek ubraną w formalną czarną marynarkę. Kobieta jest przedstawiona w zbliżeniu, z naciskiem na jej brązowe włosy, różową koszulę i czarną marynarkę. Dodatkowe elementy zdjęcia obejmują zbliżenie jej dłoni z pomalowanymi paznokciami i drobnymi szczegółami. Ogólny styl zdjęcia i ubiór kobiety sugerują formalny lub profesjonalny kontekst. Uśmiech kobiety i styl ubioru, który obejmuje marynarkę, kołnierz, płaszcz i modne akcesoria, przekazują poczucie mody i elegancji. Kolor różowy jest również widoczny w jej koszuli, dodając delikatny kontrast do jej czarnej odzieży wierzchniej.