16.11.2022

Dramat opiekujących się dorosłymi niepełnosprawnymi trwa

Minęło 8 lat od wyroku TK wsprawie świadczeń osób opiekujących się dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wyrok wciąż nie został wykonany.

Wzrost kosztów życia, m.in. wywindowanych przez rosnące ceny energii, czyni dziś kwestię wsparcia opiekunów znacznie niepełnosprawnych osób dorosłych jeszcze bardziej naglącą. Źle skonstruowany system wsparcia sprawia, że gospodarstwa, w których sprawowana jest długoterminowa opieka, w dużej części należą do grupy tych mniej zamożnych.

O wyroku i o potrzebach osób opiekujących się dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami porozmawiają Rafał Bakalarczyk,doktor nauk społecznych, publicysta, badacz polityki społecznej, działacz społeczny, członek redakcji pisma „Polityka Senioralna” oraz Marta Stożek, liderka wrocławskiego okręgu i Radna Krajowa Razem.

Stream ze spotkania można obejrzeć na YouTube.

Koordynatorzy

Artur Stępień

Sławomir Gadek

Konrad Kozak

Kornel Ślusarz

Krzysztof Markowski

Głosuj już
9 czerwca

Razem damy radę!

Zdjęcie przedstawia Martę Stożek ubraną w formalną czarną marynarkę. Kobieta jest przedstawiona w zbliżeniu, z naciskiem na jej brązowe włosy, różową koszulę i czarną marynarkę. Dodatkowe elementy zdjęcia obejmują zbliżenie jej dłoni z pomalowanymi paznokciami i drobnymi szczegółami. Ogólny styl zdjęcia i ubiór kobiety sugerują formalny lub profesjonalny kontekst. Uśmiech kobiety i styl ubioru, który obejmuje marynarkę, kołnierz, płaszcz i modne akcesoria, przekazują poczucie mody i elegancji. Kolor różowy jest również widoczny w jej koszuli, dodając delikatny kontrast do jej czarnej odzieży wierzchniej.