16.10.2023

Dziękuję Wam za wszystkie 19 434 oddane na mnie głosy!!!

Nareszcie PKW podała wyniki dla 100% komisji w moim okręgu wyborczym. Szczęśliwie, opozycja zwyciężyła nad PiSem. Osobiście jest mi trochę smutno, ponieważ mimo otrzymania 19 434 głosów, nie otrzymam mandatu poselskiego. Z tegoż powodu, że wg obowiązującego systemu liczenia głosów, Lewicy nie przysługują dwa mandaty w tym okręgu, zwyczajnie brakuje troszeczkę lepszego wyniku całej listy.

Serdecznie, serdecznie i z całego serca dziękuję za każdy oddany na mnie głos. W szczególności osobom, które stały wyrazy wsparcia na priv i publicznie deklarując, że na mnie głosowały. Ten wynik jest dzięki Waszemu zaufaniu. 

Chociaż się nie udało, wiem, że zrobiliśmy jako Razem wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć jak najlepszy wynik dla całej Lewicy.

W 2019 roku udało mi się zdobyć 10 212 głosów, kiedy sama lista miała 100 843. W 2023 roku, przy wyższej frekwencji wyborczej, lista Lewicy miała już tylko 88 089, czyli 12 754 głosów mniej. Jednak wyciągnęliśmy wnioski z kampanii 4 lata temu i udało mi się tym razem zdobyć o 9 222 głosy więcej. Do drugiego mandatu Lewicy w tym roku zabrakło 7481 głosów. 

Dzieje się to przy jednoczesnym wzroście wyniku osób z Razem na liście SLD/Nowej Lewicy. W 2019 było nas 11 i zyskaliśmy 17 049 głosów. W 2023 7 kandydatur zdobyło 24 360 głosów. Czyli udział Razem w wyniku listy wzrósł z 16.9% do 27.7%.

Serdecznie gratuluję Krzysztofowi Śmiszkowi, Robertowi Maślakowi, Dorocie Pedziwiatr, Annie Kołodziej, Katarzynie Lubinieckiej-Różyło i Dominikowi Kłosowskiemu dobrego wyniku w wyborach. Gratuluję Krzyśkowi otrzymania ponownie mandatu poselskiego!

Dobry wynik, mimo porażki to dla mnie poważne zobowiązanie wobec osób, które oddały na mnie głos. Mam motywację do dalszego działania, do budowania koalicji na wybory samorządowe, zaczynając! Szykujemy się też na wybory do Europarlamentu, na pewno pomogę Krzysztofowi Śmiszkowi zdobyć mandat, jeżeli tylko będzie startował!

Koordynatorzy

Artur Stępień

Michał Głąba

Sławomir Gadek

Konrad Kozak

Kornel Ślusarz

Krzysztof Markowski

Głosuj już
9 czerwca

Razem damy radę!

Zdjęcie przedstawia Martę Stożek ubraną w formalną czarną marynarkę. Kobieta jest przedstawiona w zbliżeniu, z naciskiem na jej brązowe włosy, różową koszulę i czarną marynarkę. Dodatkowe elementy zdjęcia obejmują zbliżenie jej dłoni z pomalowanymi paznokciami i drobnymi szczegółami. Ogólny styl zdjęcia i ubiór kobiety sugerują formalny lub profesjonalny kontekst. Uśmiech kobiety i styl ubioru, który obejmuje marynarkę, kołnierz, płaszcz i modne akcesoria, przekazują poczucie mody i elegancji. Kolor różowy jest również widoczny w jej koszuli, dodając delikatny kontrast do jej czarnej odzieży wierzchniej.